V Bory Mall zdochol pes

Presne sa potvrdzuje – čo sa dalo čakať keď niekto postaví nákupné centrum na konci mesta, uprostred ničoho, kde sa ešte pred pol rokom preháňali divé svine a pásli srnky. Vianoce skončili a Bory Mall zívajú totálnou prázdnotou. Až som sa tam cítil chvíľami nepríjemne – v niektorých obchodoch sme boli úplne sami!

Spádová oblasť je síce veľká, ale… je predsa dávno známe, že Dúbravka, Lamač a Devínska sú skôr také nocľahárne Bratislavy ako plnohodnotné mestské časti pre život. Ráno sa všetci zobudia a odídu za prácou do mesta, tu aj vybavia nákupy a keď prídu domov, majú toho tak akurát dosť a nie sa ešte niekam trepať. A cezpoľní to zjavne nezachránia – tí sa môžu zastaviť v ktoromkoľvek nákupnom centre čo majú po ceste, nemusia čakať na to posledné.

Hádam sa to trochu zlepší, keď pribudnú aspoň kiná. A tie reštiky a kaviarne – čo za deba vymyslel túto architektúru? Dokážem prejsť celé BoryMall bez toho, aby som natrafil na nejaký poriadny fastfood, kde by sa dalo sadnúť. OK, nejaké dve kaviarne som registrovala a ešte stánky s predraženou šťavou z mrkvy. Ja však dodnes neviem, kde tam je McDonald, kde Subway (ak je tu vôbec) a iné! Všetky žranice sú koncentrované na jednom mieste kdesi v strede, no nájde ich iba ten, kto ich vyslovene hľadá. Ľudia tak majú pocit, že tu „nič nie je, iba samé obchody“, tak načo sem chodiť, že?

Ja len dúfam, že kým si to zodpovední uvedomia, to tu neskrachuje a nezavrú to úplne.

Bory Mall - v týždni prázdne chodby a nikde nikoho.
Bory Mall večer o 19:30 – v týždni prázdne chodby a nikde nikoho.

Jedna odpoveď na „V Bory Mall zdochol pes“

  1. No ano, je to tak, ale vyzieraky su vsade pokope… ma to svoju logiku, aby clovek nebehal po shoppingu a na Boroch nie je problem najst fast food, staci sa tam vediet orientovat, planikov je tam pozehnane 🙂 v KAZDOM SHOPPINGU ZO ZACIATKU TAPEME..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *