Ryby Stupava

Stupava je v miestnej gastronómii známa nielen kyslou kapustou, nezvyčajnou odrodou vína, z ktorého je možné vyrobiť burčiak od mája do novembra (minimálne podľa predajcov pri ceste), ale aj rybami. Ryby predávajú (a niektoré aj chovajú) pri/v rybníkoch ako sa ide do Borinky. Po pravej strane sú za sebou dve odbočky, ktoré vás privedú k predajcom rýb (sledujte smerové tabule).

My sme túto sobotu vyskúšali Jánošíkov rybník na druhej odbočke. Hneď ako zídete z hlavnej cesty je potrebné zabočiť doľava na poľnú cestu. Prejsť pomedzi stromy, cez potok a potom asi 100m cez les a ste tam. Ak si netrúfate, auto nechajte radšej pred potokom. Vedie tam dosť úzka a v záverečnej fáze aj blatová cestička, vhodná akurát pre amatérskych vyznavačov offroudu, navyše ten mostík cez potok je iba pre otrlejšie povahy, čo sa týka zvládania stresu z prípadného zrútenia do potoka 🙂

Ryby Stupava 2

Ryby – predpokladám, že najmä kapry, chovajú v malom rybníčku po ľavej strane. V čase našej návštevy bol tento vypustený. Okrem toho v búde oproti predávajú aj iné ryby (zvoniť!). Pôvodne sme si chceli kúpiť nejaké pstruhy, no tieto nemali, pán správca hovoril, že v pondelok dovezú. Aktuálne mali kapry, sumce, jeseterov a úhora. Tak sme zobrali jedného sumca – na skúšku. Na požiadanie vám tu ryby aj zavraždia, prípadne aj vypitvajú a očistia, čo sme aj využili, pretože na toto by som si veru sám netrúfol.

V sobotu je otváracia doba od 9:00 do 13:00, cenník rýb a iné info na ich stránke.

Ryby Stupava 1

Sumca sme doma hodili na plech a upiekli. No čo k tomu povedať? Mojou obľúbenou rybou sa veru nestane. Chuť podobná kaprovi, t.j. bahnovito – plesnivá. Skúsili sme, ale nabudúce radšej tie pstruhy. Alebo lososa, ako skonštatovali deti.

Sumec pečený

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *