Vinotéka pri Modrom kostolíku

Dnes večer sme s kolegami skúšali nový podnik – Vinotéka pri Modrom kostolíku. A som nadšený! Majú tam v ponuke viac ako 40 rozlievaných vín a čo je úplne skvelé, môžete si objednávať po 1dcl. K tomu sympatická obsluha, ktorá sa vínu aj skutočne rozumie, vie o ňom čo to povedať a tiež odporučiť ďalšie kolo. Výsledok – skvelá ochutnávka. A čo už je dúfam samozrejmé, nefajčí sa tam.

VinotekaModryKostolik-1
Vypiť alebo zobrať so sebou? Vo Vinotéke pri Modrom kostolíku nie je problém oboje.
VinotekaModryKostolik-2
Aktuálna ponuka rozlievaných vín je na tabuli. Pre blbých – biela krieda = biele víno, červené = červené. Majú tu dokonca Merlot nealko, no čašníčka nám ho moc neodporúčala. Asi bolo na nás vidieť, že sme znalci alkoholu 🙂
VinotekaModryKostolik-3
K dobrému vínu nechýbajú ani pochutiny na zahryznutie. Pečené rebierka síce nečakajte, ale aj takáto 1/2 kg syrová misa so šunkou urobí radosť.

Keby som to mal porovnávať z Viechou mladých vinárov, každý podnik má do seba niečo iné:

  • Vinotéka pri Modrom kostolíku je taký slušácky podnik, záverečná o 22:00, nie je problém tam stretnúť vekovú kategóriu 50+ (tým ale nechcem povedať, že tam neboli aj mladšie ročníky). Miesto vhodné na posedenie a rozhovor s priateľmi, či rande s dievčaťom.
  • Mladý vinári majú zase lepšiu párty atmosféru. Keď pri modrom kostolíku práve zatvárajú, tu to len začína žiť. Po desiatej sa podnik úplne zaplní, no mení tiež na akýsi vinársky pub, kopec ľudí fajčiacich pred vchodom, k tomu aj čapované pivo nielen vínko a proste tak.

Jedna odpoveď na „Vinotéka pri Modrom kostolíku“

  1. Spätné upozornenie: Modrý kostolík | Kvako.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *