Pútnický mlyn – Mariánka

V rámci spoznávania okolitých gastronomických zariadení sme v sobotu večer spolu s J+L navštívili reštauráciu Pútnický mlyn v Mariánke. Moje hodnotenie? Značne zmiešané pocity!

Lepší štandard za prijateľnú cenu

Pútnický mlyn na pohľad pôsobí ako „lepšia“ reštaurácia. Netvrdím, že je to nóbl podnik, ale už pri prvom pohľade cez okná do jedálenskej časti je každému jasné, že tu miestnych štangastov sediacich celý večer pri jednom pive nenájde. Na stoloch pripravené prestieranie, poháre na nealko aj víno, kompletná sada príborov, obrúsky, … Dnu príjemné prostredie, nie je vôbec cítiť smrad z kuchyne, majú tam aj detský kútik, vkusné ozdoby na stenách.

Pritom ceny nie sú síce nízke, ale zato sa ani nedá povedať, že by to bola drahá reštaurácia. Hlavné jedlo sa pohybuje od 10,20€ do 15,50€ – vrátane prílohy. Cenová kategória, ktorú si môže dovoliť aj bežný zamestnanec korporátu, ktorý chce pozvať manželku na rande, a to bez pocitu okrádania vlastnej rodiny.

Kde jedlo dobre vyzerá, avšak…

Na servírovaní si naozaj dávajú záležať. Jedlo na tanieri perfektne, ba priam umelecky naaranžované. Žiaľ, tam zážitok končí. Niežeby to bolo vyslovene nechutné, skôr by som povedal, že nevýrazné.

Polievka – Krém z lesných hríbov riedky a bez chuti. Skoro by som povedal, že sáčkovej konzistencie. Celé to zachraňoval iba cesnakový posúch.

Putnický mlyn - polievka

Hlavné jedlo – Grilovaná bravčová panenka s tekvicovo-zázvorovým pyré, šípkovou omáčkou a ryžou. Máte to v ústach, žujete, mäsko je perfektne mäkké, ani nie surové ani nie suché, avšak celkový dojem taký – nijaký. Celé to podávajú s miskou ryže (na fotku sa nezmestila). Ryža – typický prototyp čistej ryže bez akejkoľvek príchuti. Keďže omáčky nie je veľa, z huby sa vám po čase práši a dokopy máte pocit akoby ste žuli polotovar vyrobený v jedálni rýchleho stravovania, takzvaná PVC strava s UHO (univerzálne hnedou omáčkou). Prepáčte za úprimnosť, ja viem že nie som kuchár a podobne, ale keď idem do reštiky, chcem mať z toho nejaký (gastronomický) zážitok.

Putnický mlyn - bravčová panenka

Okrem toho sme mali ešte Hovädzie líčka so zemiakovým pyré – tie boli mäkké a celkom chutné a tiež Staročeskú sviečkovú s brusnicami a žemľovou knedľou – tú som neochutnal, ale vraj bola „v pohode“.

Putnický mlyn - hovädzie licka

Pekné prostredie, avšak…

Žiaľ, ani pekné prostredie a aranžovanie jedla na tanieri nezlepší môj celkový dojem z obsluhy:

Čašníčka sa tvári ako masová vrahyňa. Kúska úsmevu by z nej človek ani heverom nevypáčil. A je mi jedno, že sa opýta či mi chutilo, keď celý čas po mne zazerá spôsobom Prečo tu ja musím týchto tu riešiť! Keď sme si objednali, z polky stola (teda 2 ľuďom) odpratala prebytočný servis, druhej polke stola ho nechala. Potom nemá problém podať chýbajúci príbor krížom ponad stôl a dve porcie jedla – hlavne, že má biele rukavičky.

Vstupné dvere sa nezatvárajú samé a ľudia ich jednoducho nechávajú otvorené. Napriek tomu, že večer je vonku ešte pomerne chladno, obsluha otvorené dvere asi nevidí. Dievčatám bola zima, tak sme si ich chodili zatvárať sami.

Jednoducho nechápem, prečo sa niekto hrá na nóbl podnik, čašníci behajú s bielymi rukavičkami a pritom to s prehľadom „serie“ na úplne flagrantnom prístupe. Ako hovorí klasik: „Děláte machry a hajzly máte na chodbě!“ 🙂

Pútnický mlyn

Nuž toľko naše gastro-pornografické okienko. Pútnický mlyn nie je zlá reštika, avšak ak sa chce prezentovať ako trochu vyšší nadštandard, priestor na zlepšenie majú značný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *