Archív kategorií: Ventil

Občas človeka niečo naserie a potrebuje to zo seba vypustiť. Ja som si na to spravil tento „pretlakový ventil“.

Allianz spamuje

Prečo mi Allianz posiela 2x do roka takúto hrču spamu – ponuku na poistenie do hôr na celý rok?

Aj napriek tomu, že poistenie do hôr potrebujem tak na 3-4 dni do roka, keď ideme v lete na nejakú turistiku. A na starú poštovú adresu, aj napriek tomu, že som im hlásil adresu novú. A slimačou poštou, i keď sme sa dohodli, že mi budú zasielať zásielky elektronicky. Ach jaj!

Allianz-spam
Allianz asi fakt nevie čo s voľným papierom, keď mi takúto hrču spam bordelu posiela 2x do roka slimačou poštou.

PS: By ma fakt zaujímalo, aká je úspešnosť (návratnosť) tejto kampane.

Zeleninari.sk

Na ceste mám vždy rešpekt pred jedným typom vozidla: bielou dodávkou. Biela dodávka je typické robotnícko – prepravné vozidlo. Profesionálny vodič, ktorý sa večne sa niekam ponáhľa, silný motor a pritom malá hmotnosť auta. Obzvlášť ak ide dodávka prázdna, dokáže si to rachať po ceste aj 140km/h a v zrýchlení preští hocijakú Fabiu.

Prototypom takejto dodávky je jedna, čo sa zvykne premávať ulicami Bratislavy, s nápisom www.zeleninari.sk. Čo za kok*tiny dokáže vyrobiť jej vodič, to už človeku rozum zastáva. Za posledné mesiace som v podaní tohto firemného vozidla videl agresívnu jazdu, blokovanie iných áut, vytláčanie iného auta z cesty na obchvate, odbočovanie mimo prikázaný smer, jazdu jednosmerkou opačným smerom,  či rútenie sa úzkymi uličkami Starého mesta ako zmyslov zbavený.

Fakt dobrá rada – ak vidíte bielu dodávku Zeleninárov, radšej sa zdekujte niekam nabok. Obyčajne ju totiž šoféruje totálny chuj.

Centrum služieb občanom Staré mesto

Potrebujete vymeniť pneumatiky – zimné za letné. Chlapík v pneuservise vymení tri kolesá, no keďže mu práve padla, všetko nechá tak s tým, že máte prísť na druhý deň ráno aby spravil aj tú štvrtú gumu. Predpokladám, že pneuservis s takýmto prístupom by ste poslali kdesi do riti.

Bratislava, Staré mesto, Centrum „služieb“ občanom: potrebovali sme dnes overiť podpisy troch ľudí na zmluve. Pani nás hneď upozornila, že je už 16:37 a ona to asi nestihne. To som si ešte myslel, že to je len taký úradnícky žartovný folklór. Ale nebol. Ona vážne overila podpisy iba dvom z nás a presne 17:00 zavrela krám! Posledná „stránka“ si má prísť zajtra ráno.

Prečo sa niektorí ľudia správajú ako j*bnutí? Podotýkam, že tie zmluvy musela mašličkovať a preliepať iba raz, čiže overiť aj tretí podpis by zabralo max 5 minút času navyše aj s nejakým small talkom okolo.

Ako ok, sú aj horšie veci na svete. Keď však bude nabudúce nejaký vyšší mestský hodnostár kdesi čosi do médií splietať o službách pre občanov, nech si najprv obicykluje tety za prepážkami, aby sa nesprávali k ľuďom ako totálne p*če s úradníckou pečiatkou.