Archív kategorií: Geocaching

Blog o hľadaní kešiek. Kompletný zoznam mojich nájdených kešiek nájdeš na stránke gendzo.sk/geocaching

GC46Y79 – Depo Modra – Harmónia

Ak by ste čakali, že nájdete nejaké vlakové depo alebo niečo také, tak nie. Aj keď ani ja stále neviem, prečo sa táto lokalita volá „DEPO“. Moc nenapovie ani stránka občianskeho združenia „Depo – Harmónia„, ktoré túto lokalitu dáva do poriadku, pretože stránka im nefunguje.

Kešku som ale našiel ľahko, chvíľku mi len trvalo, kým som si našiel aj niečo pod nohy, aby som sa do diery v strome najskôr pozrel, predtým ako tam strčím ruku. predsa len človek nikdy nevie, či sa tam neusalaší had alebo osy. V diere asi 10 cm vody, keška je síce trochu water proof, avšak zjavne nie IP68, takže logbook total mokrý. Neva. Zalogované, pome domov!

GC46Y79-1

GC46Y79-2

GC2E7ZZ – Geo Kinder

Aj keď už nie som decko (teda výzorom nie, či duchom to je otázne) reku pohľadám aj túto kešku, keď už idem okolo. Však plus jeden nález sa zíde, nie. 🙂 Teda hľadal som ju aj včera pred ubytovaním, ale keď som videl, že sa treba trepať trochu do lesa a ja v poltopánkach, som sa na to vykašlal.

Dnes som niečo našiel, ale je otázne, či kešku. Nie som si istý, či to čo som našiel je naozaj originál keška, alebo nejaká tieňová verzia zúfalca, ktorý ju nevedel nájsť a tak si založil vlastnú… Každopádne našiel som niečo, kde bol aj log, avšak popis nesedí :-(. Uvidíme teda, čo povie na to owner, poslal som mu aj fotku.

GC2E7ZZ-1
Je to GC2E7ZZ? To je otázka!
GC2E7ZZ-2
Každopádne, tu niekde za potokom keška sa skrýva…

GC195R1 – Medvedia skala

Dnes druhá keška – bolo treba trochu odbehnúť z asfaltky do lesa. Najprv som si myslel, že to bude bližšie, ale tak nevadí. Keď som sa trepal cez potok, samozrejme že som skočil celou teniskou do blata. Nakoniec som kešku úspešne našiel, aj keď mi to chvíľu trvalo. Fakt milujem lesné kešky typu citujem: „of course in the hole under rock“, keď na okolo je pekná mrťa kameňov a dier. 🙂

GC195R1

GC3HF28 – Kam sa náhlite?

Počas služobnej cesty – vstal skoro ráno, pred začiatkom ofiko programu, a hybaj kešky hľadať. Na moje počudovanie som pri jazere stretol párik a nevyzerali na hľadačov ani rybárov. 🙂 Teda neviem čo tam robili, sedeli na brehu a pofajčievali. Asi sa boli len prebehnúť.

GC3HF28-1
Výhľad na jazero od kešky GC3HF28.

Kešká nájdená ľahko, pretože niekto vymieňal kinderodpad a ten sa mu nezmestil do krabičky, takže žltý obal bolo vidieť už na pár metrov. Odlovené, zapísané, táto bola ľahká. Pome hľadať ďalšie!

GC3HF28-2
A ešte jeden pohľad na jazero z opačného brehu.